Java e pestë e Seria A, Milan mund Interin me përmbysje, ngec Juventus

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Milani mposhti Interin me rezultatin 3-2 në derbin e Madonnina në ndeshjen më të rëndësishme të javës së pestë të Seria A.

Një përplasje plote emocione në të cilën Milan përmbysi rivalët e qytetit. Zikaltërit shënuan të parët në minutën e 21 me kroatin Brozoviç.

Kuqezinjtë reagun shumë shpejt duke barazuar rezultatin 7 minuta më vonë me Leaon.

- Advertisement -

Në pjesën e dytë Milani do të shënonte dhe dy herë të tjera me francezin Giroud dhe Leaon. Ndërsa Inter ngushtoi rezultatin Me Dzekon në minutën e 67.

Deri në fund rezultati nuk ndryshoi pavarësisht rasteve të Inter. Pas kësaj fitoreje Milan ngjitet në krye të renditje me pikë të barabarta me Napolin, 11.

Ndërsa Juventus është ndalur nga Fiorentina ku nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim 1 me 1. I pari që ka shënuar ka qenë Juventus me Milik në minutën e 9.

Reagimi Fiorentinës ka ardhur në minutën e 29 me Koume. Ndërsa skuadra violë humbi dhe një penallti në minutën e 44 nga Joviç.

Pas këtij barazimi Juventus renditet i pesti në kuotën e 9 pikëve.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×