Kapet 2 ton naftë kontrabandë në Tiranë, shitej më lirë se çmimi në treg

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia ka arrestuar një person të enjten, pasi dyshohet se kontrabandonte naftë.

Krimi ekonomik në Tiranë sekuestroi 2 ton naftë kontrabandë.

Personat e përfshirë kishin një pikë karburanti të palicensuar, ku kishin improvizuar një sistem pompimi që qytetarët të mund ta blinin naftën.

- Advertisement -

Nafta shitej më lirë se çmimi aktual në treg.

Veç të arrestuarit, ka edhe persona të tjerë në kërkim.

Kjo ngjarje vjen në kohën kur çmimi i naftës në vend është rritur.

1 COMMENT

  1. Kapin keta qe fitojne dicka nga 2000 ltra nafte dhe jo oligarket qe bejne perpunimin e naftes bruto dhe e hedhin ne treg si Krasniqi,Kastrati etj. ARMO e te tjere te degjeneruar, “te huajt e shitur ne shtet” bejne kerdine me nafte neper karburante e shteti vazhdon te fleje gjume. Kane me vite qe nuk paguajne asnje kacidhe ne lidhje me cfitojne dhe ja keta dalin per propogande.Mire e bejne qe e shesin me lire e fitojne dicka vete se na roprt. Hqini 60 leke te reja nga taksat qe mos detyrohen shqiptaret te mbushin nafte ne vendet fqinje si Maqedonia, Mali Zi e Kosova, vetem nga kjo e fundit Shqiperia humb me miliona leke ne dite.Turp per keta mostra politikane qe kemi mjere ne o popull!

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×