English

Katar 2022/Franca miraton plan të rreptë sigurie

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Siguria është prioritet, ndaj Asambleja Kombëtare e Francës ka miratuar partneritetin mes Francës dhe Katarit për sigurinë gjatë Kupës së Botës e cila starton të hënën e 21 nëntorit.

- Advertisement -

Parisi zyrtar duhet të dërgojë të paktën 220 ekspertë francezë të specializuar në luftën kundër dronëve, çminimit dhe në kërkimin e eksplozivëve, raporton  prestigjozja “L’Equipe”.

Roli ynë me këtë marrëveshje nuk është të mbrojmë Katarin apo ta hedhim në gjyq, por të promovojmë interesat e Francës dhe të garantojmë mbrojtjen e vizitorëve”, dëshmoi deputetja Amelia Lakraf, ndërsa opozita kritikoi vendimin e marrë nga parlamenti, duke kujtuar çështjen e respektimit të të drejtave të njëriut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?