English

Kishte ardhur për pushime, turistja italiane operohet me urgjencë në Gjirokastër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një turiste nga Italia e cila pushonte në qytetin bregdetar të Sarandës ka shfaqur probleme shëndetësore dhe është dërguar me urgjencë në spitalin “Omer Nishani” në Gjirokastër për ndërhyrje kirurgjikale.

- Advertisement -

Vajza 26-vjeçare nga Napoli prej disa ditësh po pushonte në Sarandë ndërsa befas ka shfaqur dhimbje të forta në pjesën e barkut. Fillimisht është transportuar në spitalin e Sarandës ku u diagnostikua me hemoragji të brendshme. Bluzat e bardha vendosën për një ndërhyrje të specializuar në spitalet në Tiranë apo Fier.

Duke parë se gjendja e saj po rëndohej dhe për të fituar kohë është dërguar me urgjencë për ndërhyrje kirurgjikale në spitalin rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër.

Stafi i mjekëve dhe infermjerëve të këtij spitali ka mundësur ndërhyrjen kirurgjikale,operacionin, me sukses ndërsa tashmë gjendja shëndetsore e turistes italiane është e stabilizuar dhe drejt përmirësimit të plotë.

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

  1. Do ti kene pelqyer kenget qe U kendon grave gjinekologu kengetar I gjirokastres,se ju kendon kenget nga te zones SE tij qe eshte dhe ne mode aktualisht

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?