Kona: Pse Kombëtarja nuk është gati për një trajner shqiptar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Tami Kona zbuloi në një intervistë për Euronews arsyet pse ai personalisht mendon se një trajner shqiptar nuk është ideja e duhur që të marr drejtimin e Kombëtares.

Duke vlerësuar si pozitiv caktimin e brazilianit Silvinho si drejtues i kuqezinjve, Koma tha se një trajner shqiptar nuk do të përshtatej me mentalitetin e futbollistëve të kombëtares, të cilët luajnë në ekipe të huaja.

“Personalisht kur më pyesin për trajner shqiptar, personalisht nuk kam asgjë me trajnerët shqiptar, por mendoj se ndodhta ne nuk jemi gati për një trajner shqiptar. Sepse vetë mentaliteti i futbollistëve tonë është se ata vijnë nga kampionate të huaja, pavarësisht se çfarë tregoi kampionati botëror siç ishte rasti i Marokut, pasi sot nuk më vetëm trajnerë vetëm francezë dhe gjerman që shkonin në ekipet e Afrikës”, tha Kona.

- Advertisement -
- Advertisement -

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rreshjet e shiut përmbysin rrugët e Nju Jork-ut

Shiu rekord pushtoi sistemin e kanalizimeve të Nju-Jorkut të premten. Reshjet e shumta u bën shkak për një valë të përmbytjeve që rrjedhin nëpër...

“Ose e imja, ose e askujt tjetër”- Shkaku pse burri vrau Klodiana Vefën dhe veten

Mediat italiane kanë raportuar se Alfred Vefa i cili ekzekutoi gruan e tij mbrëmjen e të enjtes nëItali është gjetur i pajetë. Ai është...

“Kosova dhe Serbia të veprojnë me maturi”, Rama: Të shtensionohet situata në kufi

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X...

TË FUNDIT

Rreshjet e shiut përmbysin rrugët e Nju Jork-ut

Shiu rekord pushtoi sistemin e kanalizimeve të Nju-Jorkut të premten. Reshjet e shumta u bën shkak për një valë të përmbytjeve që rrjedhin nëpër...

“Ose e imja, ose e askujt tjetër”- Shkaku pse burri vrau Klodiana Vefën dhe veten

Mediat italiane kanë raportuar se Alfred Vefa i cili ekzekutoi gruan e tij mbrëmjen e të enjtes nëItali është gjetur i pajetë. Ai është...

“Kosova dhe Serbia të veprojnë me maturi”, Rama: Të shtensionohet situata në kufi

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X...

Në kërkim për ekzekutimin e ish-bashkëshorten, burri vret veten me të njëjtën armë

Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur. Sipas mediave italiane, ish-bashkëshorti i gruas që u vra...

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×