“Kosova përpiqet të rregullojë gabimin me Asocacionin!” Shameti: S’ka marrëveshje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Sokol Shameti tha se nuk mund të themi se kemi një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, pasi askush nuk ka firmosur e madje asnjë prej dy krerëve të shtetit nuk e cilëson këtë si marrëveshje.

I ftuar në emisionin “Review”, në Euronews Albania gazetari tha se takimi në Ohër mes Kurtit dhe Vuçiç është një përpjekje e Kosovës, për të rregulluar dëmet e mëdha që i kanë ardhur Kosovës nga firmosja e marrëveshjes së Asociacionit në vitin 2013.

“Kjo ka të bëjë më shumë të bëjë me vullnetin e palëve. Ajo që duhet të themi është se çfarë arriti Kosova me këtë ndryshim. Pavarësisht se Vuçiç nuk e njeh Kosovë, kur i intereson e njeh. Në 2013 ata kanë firmosur marrëveshjen e Asociacionit.

- Advertisement -

Ka firmosur me qeverinë e kaluar dramën e madhe që i ka ndodhur Kosovës. Ajo që ka ndodhur është një përpjekje e qeverisë aktuale të Kosovës për të rregulluar një dëm të tmerrshëm që i është kryer më parë Kosovës, me anë të firmosjes së marrëveshjes për Asociacionin”, tha Sokol Shameti për Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU:

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

Roma zhgënjen në Europa League, spanjollët “Zot” të kompeticionit evropian

Sevilla ka konfirmuar dhe një herë tjetër se është “Zot” në kompeticionin e Europa League. Spanjollët regjistruan një tjetër trofe, ndërsa në finalen e...

TË FUNDIT

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

Roma zhgënjen në Europa League, spanjollët “Zot” të kompeticionit evropian

Sevilla ka konfirmuar dhe një herë tjetër se është “Zot” në kompeticionin e Europa League. Spanjollët regjistruan një tjetër trofe, ndërsa në finalen e...

Kurti nuk tërhiqet: Kosova nuk do të lejojë struktura paralele në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi këtë të enjte se kryetarët e komunave të zgjedhur në veri të Kosovës do të vijojnë të ushtrojnë...

“Të shkojnë në Serbi ose do t’i fusim në burg”, Kurti: Do mbrojmë vendin nga bandat

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se "nuk e paramendon" zvogëlimin e pranisë së Policisë së Kosovës në komunat veriore të vendit, pa...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×