Kundërofensiva ukrainase e fokusuar në Bakhmut. Putin: Deri më tani kanë dështuar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trupat ukrainase kanë kaluar në kundërofensivë në Bakhmut, në perëndim të Donjeckut dhe në jug të Zaporizhias.

Instituti për Studimet e Luftës deklaroi se njësitë ushtarake kanë kryer kundërsulme me rezultate të ndryshme në të paktën tre zona të Bakhmutit.

Në komunikimin e përnatshëm, presidenti Zelensky ishte i paqartë për lëvizjet e forcave të tij, por pranoi se ato i kanë fokusuar luftimet në të gjitha drejtimet.

- Advertisement -

“Për ushtarët tanë, për të gjithë ata që janë në fushën e betejës, ne po shohim heroizmin tuaj dhe ju jemi mirënjohës për çdo minutë të jetës tuaj, që është jetë për Ukrainën”, tha Volodymyr Zelensky, president i Ukrainës.

Në anën tjetër, Vladimir Putin deklaroi hapur se kundërofensiva ukrainase ka nisur, por nënvizoi se përpjekjet e saj deri më tani kanë dështuar.

Edhe Ministria ruse e Mbrojtjes deklaroi se kishte zmbrapsur 12 sulme ukrainase në këto zona.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërndante doza kanabisi pranë shkollave, arrestohet 49-vjeçari në Poliçan

Poliçan/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike në afërsi të shkollave. Vihet në pranga një 49-vjeçar...

12 anije të tjera do të hyjnë në korridorin e Detit të Zi drejt porteve të Ukrainës.

Marina e Ukrainës ka njoftuar se 12 anije të tjera ishin gati të hynin në një korridor detar të Detit të Zi në rrugën...

Ndërron jetë mjeku i njohur, kardiologu personal i Enver Hoxhës

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Profesor Doktor, Ahmet Kamberi. Mësohet se kardiologu i njohur do të përcillet ditën e nesërme për në banesën e...

TË FUNDIT

Shpërndante doza kanabisi pranë shkollave, arrestohet 49-vjeçari në Poliçan

Poliçan/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike në afërsi të shkollave. Vihet në pranga një 49-vjeçar...

12 anije të tjera do të hyjnë në korridorin e Detit të Zi drejt porteve të Ukrainës.

Marina e Ukrainës ka njoftuar se 12 anije të tjera ishin gati të hynin në një korridor detar të Detit të Zi në rrugën...

Ndërron jetë mjeku i njohur, kardiologu personal i Enver Hoxhës

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Profesor Doktor, Ahmet Kamberi. Mësohet se kardiologu i njohur do të përcillet ditën e nesërme për në banesën e...

Arrestohet hajduti i ikonave në Maliq, i dyshuar për vjedhjen e disa kishave

Policia e Maliqit ka arrestuar personin që ka grabitur kishën Zvirinës. Sipas policisë vjedhja e ikonave te kishës ka ndodhur të martën, ndërkohë që autori...

“Kosova, pikë e nxehtë”- Rama për FT: NATO të rivendosë kontrollin në Veri

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për të përditshmen britanike “Financial Times” se NATO duhet të rivendosë kontrollin e veriut të Kosovës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×