English

Kush janë nënë e bijë nga Çikago, u liruan si pengje nga Hamasi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Hamasi ka liruar shtetaset amerikane, Judith Tai Raanan dhe vajzën e saj 17-vjeçare Natali Raanan.

- Advertisement -

Ato u rrëmbyen gjatë sulmit fillestar kundër Izraelit gati dy javë më parë, sipas Zyrës së Kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu.

Nënë e bijë u dorëzuan në kufi përpara se të shkonin në një bazë ushtarake izraelite për t’u ribashkuar me familjen, sipas një deklarate nga zyra e kryeministrit.

Ato janë aktualisht nën kujdesin e Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, tha zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×