LeBron James rekord absolut, shënon historinë në NBA

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

LeBron James  shënon historinë duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në NBA duke kaluar rekordin e gjatë të Kareem Abdul-Jabbar.

Ylli i Los Angeles Lakers, James shënoi 38.390 pikë  duke  kapërcyer pikët Abdul-Jabbar prej 38,387, të vendosur në 1989.

75-vjeçari Abdul-Jabbar, i cili ishte në ndeshjen e Lakers, qëndroi në këmbë dhe duartrokiti atletin .

- Advertisement -

” E dini, për mua personalisht, është  një nder të vlerësohesh  me më të mëdhenjtë, të jesh në një bisedë me të ata që kanë luajtur këtë lojë para meje dhe disa po luajnë edhe  tani. Do të ketë emra të mëdhenj edhe.kur të mbaroj së luajturi. Është një ndjenjë surreale. Unë dhe djemtë e mi, ne flasim për këtë gjatë gjithë kohës se si i shikonim këta djem dhe si i krahasonim ose mendonim si do  ishim kur ne do të luanim. Thjesht duke luajtur në oborrin e shtëpisë ose kudo që të ishte  rasti, dhe tani jemi këtu me ta.”

38-vjeçari, të cilit i nevojiteshin 36 pikë për të thyer rekordin, e bëri këtë me një kërcim fadeaëay në fund të tremujorit të tretë dhe e përfundoi ndeshjen me një total prej 38,390 pikësh. Ai u shpreh se do të vijojë të jetë në lojë edhe për dy vite të tjera.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Berisha zbulon si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me PL e aleatët

Ish-kryeministri Sali Berisha në një dalje për mediat ka zbuluar si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me Partinë e Lirisë dhe me...

Berisha: Janë 5 mijë kandidatura të propozuara për anëtarë të Këshillave Bashkiakë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur mbrëmjen e kësaj të shtune një mbledhje të Kryesisë të grupimit që përfqaëson në Partinë Demokratike. Në fjalën e...

Zyrtare| Emrat kandidatëve të Partisë Socialiste për 61 bashkitë e vendit

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet lokale...

TË FUNDIT

Berisha zbulon si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me PL e aleatët

Ish-kryeministri Sali Berisha në një dalje për mediat ka zbuluar si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me Partinë e Lirisë dhe me...

Berisha: Janë 5 mijë kandidatura të propozuara për anëtarë të Këshillave Bashkiakë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur mbrëmjen e kësaj të shtune një mbledhje të Kryesisë të grupimit që përfqaëson në Partinë Demokratike. Në fjalën e...

Zyrtare| Emrat kandidatëve të Partisë Socialiste për 61 bashkitë e vendit

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet lokale...

Zbardhen emrat e kandidatëve për 13 bashkitë e qarkut Fier dhe Vlorë

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet loakle...

Zbardhen emrat e kandidatëve të PS në qarkun e Durrësit (EMRAT)

Janë zbardhur emrat e kandidatëve për bashkitë e qarkut të Durrësit në zgjedhjet e 14 majit. Vihet re se në këtë qark nuk ka asnjë...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×