Lëndohet sërish Romelu Lukaku

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Interi ka zbuluar se Romelu Lukaku ka pësuar një dëmtim të ri muskulor dhe do të vlerësohet sërish në ditët në vijim.

Futbollisti belg sapo ishte rikthyer në fushë pas gati dy muajsh, por tani po përballet me një tjetër dëmtim.

“Lukaku iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore në Klinikën Humanitas në Rozzano mëngjesin e sotëm, duke evidentuar një tendosje në cigatën e miokardit të bicepsit femoral të kofshës së majtë. Gjendja e lojtarit do të vlerësohet sërish në ditët në vijim”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga gjiganti italian.

- Advertisement -

Belgu u rikthye në lojë javën e kaluar në fitoren 4-0 të Interit ndaj Viktoria Plzen në Ligën e Kampionëve, përcjellë KosovaPress.

Ai u inkuadrua në pjesën e dytë dhe shënoi golin e dytë për “Zikaltrit” këtë sezon.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon kur mund të nisin negociatat Kosovë Serbi: Po ndërmjetëson Erdogan

Gazetari Abdylvehap Ejupi analizoi në Euronews Albania pozicionin e Turqisë në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës. Ejupi tha se Turqia ka marrë një rol...

SHBA pro një Gjykate ndërkombëtare për krimet e luftës në Ukrainë

Ligjvënësit në SHBA kanë shprehur mbështetje për krijimin e një Gjykate ndërkombëtare të ndarë nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (IÇ) për të gjykuar krimet e...

“I bënë pritë dhe e rrahën”- Detaje nga sherri i biznesmenëve për shezlongët (Emri)

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon kur mund të nisin negociatat Kosovë Serbi: Po ndërmjetëson Erdogan

Gazetari Abdylvehap Ejupi analizoi në Euronews Albania pozicionin e Turqisë në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës. Ejupi tha se Turqia ka marrë një rol...

SHBA pro një Gjykate ndërkombëtare për krimet e luftës në Ukrainë

Ligjvënësit në SHBA kanë shprehur mbështetje për krijimin e një Gjykate ndërkombëtare të ndarë nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (IÇ) për të gjykuar krimet e...

“I bënë pritë dhe e rrahën”- Detaje nga sherri i biznesmenëve për shezlongët (Emri)

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia ka sekuestruar 467...

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicë, policia bllokon urën e Ibrit

Në Mitrovicë të Jugut u mblodh një grup qytetarësh shqiptarë, përkundër kërkesës së Policisë së Kosovës që të mos i përgjigjen thirrjes së postuar...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×