Lionel Messi: Shpresoj ta fitojmë finalen 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lionel Messi hyri në legjendat e Kupës së Botës, në pjesëmarrjen e tij të pestë ai theu rekorde të shumta dhe ndaj Kroacisë demonstroi klasin e tij, duke hapur me gol dhe duke mbyllur me një asist një fitore bindëse, hakmarrëse ndaj Kroacisë (3:0) për e re, e gjashta finale e “gauchos” në PS.

Messi e ka kaluar performancën më të mirë në Botëror, pasi para finales, në të cilën do të kalojë rekordin e Lothar Mateus me 26 ndeshje në Botëror, ka pesë gola dhe tre asistime në llogarinë e tij.

“Nuk e di nëse ky është versioni im më i mirë, ndihem mirë dhe i fortë në çdo ndeshje, i gjithë ekipi sakrifikoi për këtë rezultat. Arritëm në ndeshje të lodhur, por morëm disa forca të reja, e dinim se duhej të vraponim. shumë sepse ata e mbajnë topin mirë. Në fund të fundit, ndihem i lumtur në Kupën e Botës, po e shijoj shumë”, tha Messi.

- Advertisement -

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Me ftesë të organizatorëve të Komunitetit Politik Evropian, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë...

TË FUNDIT

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Me ftesë të organizatorëve të Komunitetit Politik Evropian, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë...

“Do zgjidhim problemet me BE-në” – Fjalimi i parë i Erdogan pas rizgjedhjes

Presidenti turk u prit me ovacione në daljen e parë publike në Ankara, pas rizgjedhjes historike. Duke iu drejtuar Unionit të Dhomave të Tregtisë dhe...

Rama: Duhet të ndryshojë diçka mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Edi Rama komentoi në fjalën e tij në panelin e diskutimit mbi Ballkanin, “Open Roads: Balkans Back in Business” fondet që jepen nga...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×