English

Luis Suarez drejt transferimit te klubi brazilian

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sulmuesi uruguaian, Luis Suarez pritet që së shpejti të zyrtarizohet te klubi brazilian i Gremios.

- Advertisement -

Gazetari Çezar Luis Merlo ka raportuar se tashmë është arritur marrëveshja verbale mes palëve dhe shumë shpejt pritet që Suarez të prezantohet.

Përfaqësuesit e klubit dhe futbollisti tani po punojnë për të finalizuar marrëveshjen e arritur. Suarez thuhet se do të jetë më i paguari në klub, teksa ai do të nënshkruajë kontratë 2-vjeçare.

Sulmuesi 35-vjeçar së fundmi ishte pjesë e klubit të tij të fëmijërisë, Nacional, me të cilën e fitoi titullin e kampionit në Uruguai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?