English

Makina futet mes turmës në Kinë, vdesin 5 persona, plagosen 13 të tjerë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia kineze ka arrestuar një burrë që u fut brenda turmës dhe duke vrarë 5 persona dhe duke plagosur 13 të tjerë.

- Advertisement -

Mediat  e huaja, bëjnë me dije se incidenti ka ngjallur zemërim të gjerë publik, ku shumë njerëz akuzuan autorin se e ka bërë me qëllim veprimin.

Videot e publikuara në internet tregojnë shoferin duke dalë nga makina dhe duke hedhur kartëmonedha në ajër, menjëherë pas përplasjes.

Policia ka ndaluar 22-vjeçarin dhe ka nisur hetimet.

Përplasja ndodhi të mërkurën gjatë orës së pikut të mbrëmjes në një kryqëzim.

Ka pasur incidente të ngjashme kohët e fundit.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?