Kamionistja shqiptare tregon se si të kursesh 15% karburant me 40 ton ngarkesë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kamionistja shqiptare, Bianka Dervishi thotë se në fillimet e punës së saj, ka harxhuar më tepër karburant kur drejtonte kamionin.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Dervishi u shpreh se tanimë kursen 15% karburant, teksa në kamion ka pasur edhe 40 ton ngarkesë.

Dervishi nënvizoi se në fillim nuk e llogariste konsumin e karburantit dhe shtoi se e kishte ‘këmbën e rëndë’.

- Advertisement -

“40 ton edhe e kam arritur. Në fillimin e eksperiencës sime, harxhoja shumë. Nuk i llogarisja shumë këto gjëra. Tani i llogaris dhe harxhoj shumë më pak, nga sa harxhoja në fillimet e mia. Mund të kursej 15% më shumë, kursej.

Kisha këmbën më të rëndë, tani janë këto detaje që të mëson vetë eksperienca kur je në punë. Ne që punojmë për veten tonë janë shumë, sepse në fund të muajit të del diçka më  shumë”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×