Good Morning Albania

Një mëngjes vibrant, me dozën e nevojshme të informacionit dhe argëtimit, për t’a nisur ditën mbarë, me energjinë dhe optimizmin e duhur me Flor Gjinin dhe Greta Topjana. Nga e hëna në të premte ora 07:00-09:15.

Good Morning Albania

Kampioni Evropës në MMA: Më ka kërkuar Gjermania dhe Greqia, i kam refuzuar

Kampioni Evropës në MMA, Jurgen Çika tregoi në një intervistë për “Goodmorning Albanians” se është kthyer nga Gjermania për të përfaqësuar Shqipërinë. Ai u shpreh...

“Je mashtrues”, dy shqiptarët në Londër përballen live në emisionin për protestën

Emigrantët shqiptarë zhvilluan protesta të fuqishme në Britani të Madhe në shenjë indinjimi ndaj deklaratave të Sekretares së Brendshme Suela Braverman, e cila kërkoi...

3 kampionët e qytetit të Kukësit, përfaqësojnë Shqipërinë në boks

Jurgen Çika, 18 vjeç, është shpallur kampion Evrope në kategorinë profesionale të MMA.  Ky është çmimi i 6-të më i rëndësishëm që ka marrë në këtë sport. Në ndeshjen e...

Logopedia: Njoh mjekun që abuzoi me të miturën me autizëm, nuk ishte student i mirë

Logopedia Gentjana Sinaj tha për “Goodmorning Albanians” se për trajtimin e fëmijëve që kanë nevojë për kujdes të veçantë janë disa specialistë që duhet...

Skulptorja: Kam biseduar me protestuesin që qëndroi këmbëkryq në ’90-tën

Skulptorja 20 vjeçare, Eliza Shala, ka befasuar të gjithë në Sheshin “Zahir Pajaziti” kur me 28 nëntor prezantoi një skulpturë të një personaliteti që...

Aktivisti shqiptar në Angli: Patrioti më kërcënoi, “po të vij tani te shtëpia”

Dje, më 29 Nëntor, në lidhje skype nga Londra për "Good Morning Albanians", Ilir Dedaj, emigrant prej 24 vitesh në Angli, tregoi për mënyrën...

Filmi shqiptar në Netflix, regjisori: Kemi diskutuar rreth 3 muaj për kontratën

Duke filluar nga data 26 nëntor dhe për pesë vitet e ardhshme do të keni mundësi të shihni filmin "Nëntori i ftohtë" në Netflix...

Milaim Zeka: Mallkimi më i madh për një shqiptar, kur vendos të ikë nga vendi i vet

Analisti Milaim Zeka thotë se mallkimi më i madh për një shqiptar, është momenti kur vendos që të largohet nga vendi. Në emisionin "Good Morning...

Ish-polici në Britaninë e Madhe: E them me pastërti, 98% e shqiptarëve janë punëtorë

Ish-polici, Ilir Dedaj, i cili jeton në Britaninë e Madhe thotë se 98% e shqiptarëve që jetojnë atje, janë njerëz punëtore. Në emisionin "Good Morning...