English

Manastirliu: Së shpejti vaksina për mbrojtjen e grave nga kanceri i qafës së mitrës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja e Shëndetësisë ka bërë me dije lajmin e mirë për mbërritjen së shpejti të vaksinës për mbrojtjen e vajzave nga kanceri i qafës së mitrës.

- Advertisement -

“Në përgatitjet e fundit të Kalendarit kombëtar të vaksinimit, i shtohet dhe vaksina kundër HPV (Human Papilloma Virusit) për vajzat, për t’i mbrojtur nga kanceri i qafës së mitrës”- ka shkuar Manastirliu në një postim që ka bërë në rrjetin social ‘Facebook’.

Në kuadër të Programit të parandalimit të Kancerit të Qafës së mitrës, Ministrja e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu së bashku, Drejtoren e ISHP Eugena Tomini dhe shefen e departamentit të sëmundjeve infektive Silva Bino kanë dhënë lajmin e mirë për futjen së shpejti në kalendarin e vaksinimit të vaksinës HPV.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?