English

Masakër në Greqi, gjendet e vrarë familja shqiptare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Katër pjesëtarë të një familjeje shqiptare në Greqi janë gjetur të vdekur në banesë.

- Advertisement -

Fëmijët e çiftit mësohet se janë të moshës 1 dhe 2 vjeç.

Sipas mediave lokale greke, babai është shqiptar ndërsa nëna rumune.

Ngjarja dyshohet se është krim në familje për shkaqe që ende nuk dihen.

Kryebashkiaku i zonës Andravida-Kilini, Janis Lenxas, ka konfirmuar se bëhet fjalë për familje shqiptare, me banim në Agjo Konstantino, Anfravida.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?