English

Me muzikën e saj në sfond, përcillet për në banesën e fundit këngëtarja e njohur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Irlandës Michael Higgins, së bashku me muzikantët Bono dhe Geldof, dhe mijëra njerëz të tjerë, ishin të pranishëm në një ceremoni private të mbajtur në Irlandë për t’i dhënë lamtumirën e fundit këngëtares Sinead O’Connor.

- Advertisement -

Ndërsa muzika e saj luhej gjatë ceremonisë, fansat duartrokitën duke hedhur lule drejt makinës që transportonte trupin e këngëtares.

Lutjet myslimane u drejtuan nga Shejh Dr Umar Al-Kadri, një dijetar islamik.

“Sa më shumë ajo këndonte dhe fliste për mëkatet e përhapura në shoqëri, aq më shumë zëri dhe fjalët e saj preknin zemrat e dëgjuesëve’’, tha Dr Umar Al-Qadri në eulogjinë e tij.

Që nga vdekja e O’Connor, njerëzit kanë bërë nderime në shtëpinë e këngëtares, ku kanë lënë mesazhe falenderuese për muzikën e krijuar prej saj.

Kujtojmë se artistja 56-vjeçare, fituese e Grammy-t, u gjet e pavetëdijshme nga policia në shtëpinë e saj më 26 korrik.

Këngëtarja irlandeze u bë një yll i njohur në të gjithë botën në vitin 1990 fal këngës “Prince’s Nothing Compares 2 U”.

O’Connor ndërroi jetë një vit pasi djali i saj, Shane vetëm 17 vjeç, vrau veten në janar të vitit 2022 pasi u arratis nga spitali psikiatrik.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?