Merr fund Aventura e Ballkanit, Slavia e Pragës fiton 0-1

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ballkani i ka dhënë fund aventurës në Conference League, ku skuadra nga Suhareka dështoi të merrte pikë në ndeshjen e 5 për grupe.

Çekët e Slavia Pragës triumfuan me rezultatin 0-1 në Fadil Vokrri, me golin e Lingr në minutën e 76. Pas ndeshjes, lojtarët e Ballkanit analizuan përballjen duke pohuar se zhvilluan një ndeshje të mirë, por u ndëshkuan nga pakujdesia.

Në 5 ndeshje Ballkani ka 3 humbje, 1 fitore dhe 1 barazim, ku ka grumbulluar 4 pikë. Grupi aktualisht udhëhiqet nga Sivasspor me 10 pikë, më pas vijnë Kluzhi dhe Slavia e Pragës.

- Advertisement -

Në anën tjetër në Europa League kanë regjistruar fitore skuadrat e mëdha si Roma Manchester United apo Lazio, ndërkohë Arsenali u mposht në Holandë nga PSV Eindhoven.

 

LEXONI GJITHASHTU:














LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...





TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...






 








Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×