Mes rrezikut dhe pasionit, fotografi Clark zbulon bukuritë e oqeanit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fotografi nga Hawaii, Clark Little, njihet për imazhet e tij mahnitëse të cilat i shkrep mes dallgëve  më të fuqishme dhe më të rrezikshme në Tokë.

Së fundmi ai ka publikuar një libër të titulluar ‘Arti i Dallgëve’ ku  zbulon imazhe unike, të frikshme e të bukura në të njëjtën kohë.

Fotografi sjell dëshmi të 15 viteve punë në përpjekje për të fiksuar bukuritë e oqeanit.

- Advertisement -

 “Goditja e dallgës në breg është e bukur dhe e frikshme në të njëjtën kohë” tregon Clark duke shtuar se ai ka mësuar sesi të bëjë sërf dhe sesa shumë i pëlqen  të jetë aty të fotografojë ngjyrat e bukura të ujit.

Libri i tij përmban 150 fotografi unike mes dallgëve. Ai mbështetet edhe nga profesionistët.

Clark është aq i lidhur me atë që sheh , saqë i duket kaq e natyrshme,” shprehet Kelly Slater serfist profesionist.

Një tjetër serfist  Laird Hamilton shprehet se fotografia e Little i jep atij mundësinë për të ekzaminuar bukurinë dhe kompleksitetin e oqeanit në një mënyrë që është e pamundur  ta eksplorosh kur bën sërf.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
Etiketimet

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

TË FUNDIT

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

“Kryetarin e komunës e ngujuan në zyrë”, Krasniqi ngre pyetjen: A ja vlen përplasja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ngriti këtë të diel disa pikëpyetje në emisionin “Review” sa i takon situatës së krijuar në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×