Milan kërkon hakmarrjen, Tottenham rikthehet në ‘San Siro’

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

San Siro është kryeqendra e Italisë mbrëmjen e kësaj të marte ku rikthehet uefa Champions League pas një pause 3 mujore. Kuqezinjtë e Milanit ndeshen me Totenhemin në fazën me eleminim direkt. Kjo është përballja e tretë mes këtyre dy skuadrave në këtë kompeticion, ku në vitin 2011 ishin anglezët ata të cilët triumfuan në fazën e 1/8.

Të dyja skuadrat vijnë në një formë jo shumë të mirë edhe pse kuqezinjtë u kthyen tek fitorja në përballjen e fundit ndaj Torinos në kampionat. Në anën tjetër Totenhemi i Antonio Kontes pësoi një disfatë të rëndë ndaj Leisterit 4-1.

Stefano Pioli duhet të bëjë gati 11shen e tij më të mirë në mbrëmje, ku vijon të vuajë mungesën e 5 futbollistëve. E njëjta gjë dhe tek anglezët ku mungesat nisin që nga porta me Lori. Milani pritet t’ ia besojë sulmin dyshes Zhiru-Leao dhe pas tyre Diaz me një skemë 3-4-1-2. Londinezët gjithashtu renditen me 3 në mbrojtje, me skemën tipike 3-4-3, ku sulmi pritet t’i besohet bomberit Herri Kein, i mbështetur nga krahët nga dyshja Kulusevski-Son.

- Advertisement -

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kompanitë shqiptare investojnë jashtë, niveli më i lartë që nga 2008

Kompanitë shqiptare po investojnë më shumë kapital jashtë vendit. Në pjesën e parë të vitit, vlera e investimit u rrit rreth 40%, në krahasim...

“Nuk di si do jetojë pa ty”, vajza e policit të vrarë në Kosovë rrëqeth me fjalët

Vajza e policit Afrim Bunjaku, Arbenita, ka prekur me fjalim e saj në mbledhjen përkujtimore të babait, i cili u shpall “Hero i Kombit”. Në...

Reshje intensive breshëri në juglindje, trashësia shkon deri në 3 cm

Kanë mjaftuar pak minuta më reshje të dendura breshëri që Pogradeci të mbulohej i tëri me bardhësi aq sa të ngjante në një ditë...

TË FUNDIT

Kompanitë shqiptare investojnë jashtë, niveli më i lartë që nga 2008

Kompanitë shqiptare po investojnë më shumë kapital jashtë vendit. Në pjesën e parë të vitit, vlera e investimit u rrit rreth 40%, në krahasim...

“Nuk di si do jetojë pa ty”, vajza e policit të vrarë në Kosovë rrëqeth me fjalët

Vajza e policit Afrim Bunjaku, Arbenita, ka prekur me fjalim e saj në mbledhjen përkujtimore të babait, i cili u shpall “Hero i Kombit”. Në...

Reshje intensive breshëri në juglindje, trashësia shkon deri në 3 cm

Kanë mjaftuar pak minuta më reshje të dendura breshëri që Pogradeci të mbulohej i tëri me bardhësi aq sa të ngjante në një ditë...

Situata në Veri/ Balla e Hasani nisen drejt Kosovës, pjesë në homazhet për Bunjakun

Ministri i Brendshëm Taulant Balla dhe Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Igli Hasani janë nisur drejt Kosovës, për të marrë...

Emrat/ Presidenti Begaj dekreton ambasadorët e rinj

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar këtë të hënë lirimet dhe emërimet e ambasadorëve. Me propozim të Kryeministrit, dekretoi lirimet dhe emërimet e Ambasadorëve si më...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×