Milan vijon partneritetin me ‘Puma’

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kampioni italian, AC Milan ka njoftuar sot për një zgjatje afatgjatë të partneritetit të tyre me brendin sportiv “Puma”.

“Puma” ka qenë prodhuesi i fanellave të Milanit që nga viti 2018, ku edhe klubi kishte përuruar “Puma House of Football” si një qendër stërvitore për të ndihmuar brezat e ardhshëm në klub.

Me këtë rast, drejtori ekzekutiv i Milanit, Ivan Gazidis, u shpreh tejet i kënaqur ndërsa tregoi që ky kapitull i ri do të fokusohet në zhvillimin e futbollit të femrave.

- Advertisement -

“Ne jemi jashtëzakonisht krenarë që vazhdojmë këtë rrugëtim me partnerin tonë të vjetër ‘Puma’, partneri ynë kryesor që nga viti 2018. Me kalimin e viteve, puna krah për krah me ‘Puma’ na ka lejuar të ndërtojmë një partneritet solid dhe autentik të bazuar në performancën, kulturën e futbollit dhe vlerat e përbashkëta, gjithmonë me një qëndrim progresi”, tha Gazidis.

Para partneritetit të tyre me “Puma”, Milan kishte përdorur “Adidas” si prodhuesin e fanellave të tyre nga viti 1998 deri në vitin 2018.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, arrestohet 49-vjeçari në Shkodër

Një 49-vjeçar është arrestuar në Shkodër pasi ka tentuar që të korruptojë punonjësit e policisë rrugore në mënyrë që këto të fundit të mos...

“Kandidimi, nder dhe vlerësim!” Besjan Ajazi: Mbështetjen e PS do ta kthej në punë

Deputeti socialist  Besjan Ajazi do të lërë të hënën mandatin e deputetit në mënyrë që të vazhdojë punën e tij për fushatën elektorale. Ajazi...

Spahiu: Opozita shqiptare do bashkohet një ditë, por pa Sali Berishën

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se opozita shqiptare do të bashkohet një ditë por pa Sali Berishën. Në një intervistë për Euronews Albania ai nënvizoi...

TË FUNDIT

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, arrestohet 49-vjeçari në Shkodër

Një 49-vjeçar është arrestuar në Shkodër pasi ka tentuar që të korruptojë punonjësit e policisë rrugore në mënyrë që këto të fundit të mos...

“Kandidimi, nder dhe vlerësim!” Besjan Ajazi: Mbështetjen e PS do ta kthej në punë

Deputeti socialist  Besjan Ajazi do të lërë të hënën mandatin e deputetit në mënyrë që të vazhdojë punën e tij për fushatën elektorale. Ajazi...

Spahiu: Opozita shqiptare do bashkohet një ditë, por pa Sali Berishën

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se opozita shqiptare do të bashkohet një ditë por pa Sali Berishën. Në një intervistë për Euronews Albania ai nënvizoi...

Del nga rruga autobusi në Tiranë, plagosen tre pasagjerë

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” në Tiranë. Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se një autobus ka dalë...

Gazetari: Alibeaj ka frikë të futet në zgjedhje, e do Berishën si alibi për humbjen

Gazetari Gëzim Saliu tha se Alibeaj po kërkon të negociojë me grupin e Berishës për zgjedhjet në mënyrë që ta ketë atë si alibi...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×