Musk rikthen Trump në Twitter

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pronari i ri i Twitter, Elon Musk ka deklaruar se profili i Donald Trump në rrjetin social është riaktivizuar, pas një sondazhi në të cilin një shumicë e vogël përdoruesish mbështeti lëvizjen.

“Njerëzit folën”, ishte reagimi i Musk, sipas të cilit 51.8% e mbi 15 milionë përdoruesve të Tëitter votuan pro riaktivizimit.

Por ish-presidenti amerikan mund të mos kthehet në platformën online, pasi më herët ka deklaruar se, nuk sheh ndonjë arsye për ta bërë këtë.

- Advertisement -

Profili i tij u pezullua në 2021-shin për shkak të rrezikut të nxitjes së dhunës.

Menaxherët e mëparshëm të Twitter vepruan pak ditë pasi mbështetësit e Trump bastisën godinën e Capitol Hill më 6 janar.

Disa qindra protestues hynë në kompleks teksa Kongresi amerikan përpiqej të certifikonte fitoren e Joe Biden në zgjedhjet presidenciale. Dhuna e nxitur çoi në vdekjen e 4 civilëve dhe një oficeri policie.

Menjëherë pas kryengritjes, profilet e Donald Trump në Facebook, Instagram dhe YouTube,

të cilat kishin dhjetëra milionë ndjekës, u pezulluan gjithashtu.

Disa muaj më vonë, ish-kreu i shtetit publikoi rrjetin e tij social, Truth Social. Ndërsa më herët gjatë javës, ai njoftoi se do të garojë sërish për president në 2024-n.

Sa i takon Musk, ai mori nën kontroll Twitter-in në tetor, në kuadër të një marrëveshjeje prej 44 miliardë dollarësh.

LEXONI GJITHASHTU: 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...

“S’kam punë me prokurorët popullorë”, Bushati-Ramës: Nuk na tremb me atë këmishë

Prokurorët popullorë nuk kanë me mua asnjë punë. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Edi Rama në “Now me Erla Mëhillin”. Ai foli ekskluzivisht për dosjen...

TË FUNDIT

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...

“S’kam punë me prokurorët popullorë”, Bushati-Ramës: Nuk na tremb me atë këmishë

Prokurorët popullorë nuk kanë me mua asnjë punë. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Edi Rama në “Now me Erla Mëhillin”. Ai foli ekskluzivisht për dosjen...

“Nuk i jap llogari njeriu kë takoj”- Rama: Nuk i kam dhënë asnjë dokument McGonigal

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin “Now” në Euronews Albania, ku foli në lidhje me përfshirjen e tij në...

‘Më erdhi në zyrë dhe më takoi’, Rama tregon si u njoh me ish-zyrtarin e FBI-së

Kryeministri Edi Rama ka treguar sesi u takua për herë të parë me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal. Në një intervistë për emisionin "Now" në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×