kurti

Kurti: Vuçiç refuzoi ofertën time për vetëmenaxhim të serbëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç e ka refuzuar një ofertë të tij për “vetëmenaxhim...

Analisti: Kurti ka humbur besimin e SHBA-së, nuk mund t’i kërkojë gjë

Analisti Agon Maliqi tha në “Now me Erla Mëhillin” se Kurti ka humbur besimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe...

Andi Bushati sulmon Ramën: Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Analisti Andi Bushati tha në emisionin Now në Euronews Albania se avantazhimi i Serbisë në raport me Kosovën në dialog nuk...

“Serbia e qepi sipas interesave marrëveshjen”, Pacolli: Kurti shkoi i papërgatitur

Kryetari i AKR, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se Albin Kurti shkoi i papërgatitur në takimin e...

Kurti takim me ambasadorët e akredituar në Kosovë, zbardhet biseda

Me ftesë të tij, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me zëvendëskryeministrin e parë, Besnik Bislimi, priti ambasadorët, të...

Analisti: Kurti po paguan çmim të lartë! Në Ohër, nuk dolëm humbës

Analisti Ardian Arifaj tha në një intervistë për Euronews Albania se dje në Ohër nuk pritej të kishte nënshkrim të ndonjë...

Abdixhiku: Kurti i solli Kosovës një marrëveshje pa njohje dhe me Asociacion

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas arritjes së dakordësisë mes Kosovës dhe Serbisë në orët e vona të së...

Kurti: Pajtimi për aneksin e zbatimit të marrëveshjes, njohje de-facto e Kosovës

Ashtu sikurse shefi i diplomacisë së BE-së, edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi pas përfundimit të takimit 12-orësh në Ohër,...

Takimi në Ohër, zbardhen detaje nga diskutimet Kurti-Vuçiç

Kurti dhe Vuçiç kanë rënë dakord për një pjesë të marrëveshjes, konfirmojnë burime për Euronews Albania. Në përfundim të takimit në Ohër...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Stano: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë e Jashtme dhe Sigurinë, Peter Stano, ka bërë me dije se ka nisur takimi mes...

Nis takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Ohër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç kanë nisur takimin e përbashkët, me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë,...

Pse u zgjodh Ohri për takimin Kurti-Vuçiç, simbolika e qytetit për Ballkanin

Shumë kush e pa me habi përzgjedhjen e Ohrit për takimin e radhës mes Albin Kurtit dhe Aleksander Vuçiç. Takime të tilla deri...

Kurti takim me të dërguarin e Gjermanisë për Ballkanin, zbardhet biseda

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar këtë të enjte një takim me të Dërguarin Special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor,...

Bisedimet për planin evropian, NATO thirrje Kurtit dhe Vuçiç

Zëvendëssekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana, në një bisedë telefonike me të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi,...

A përçahet Vetëvendosja nëse Kurti pranon asociacionin? Analisti: Ekzistojnë falë…

Analisti nga Kosova Ridvan Berisha tha në një intervistë për Euronews Albania se Vetëvendosja pa qenë Albin Kurti kryetar nuk mund...

“Vuçiç refuzon marrëveshjen”, Kurti: Normalizimi i raporteve vetëm përmes njohjes

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar një video-mesazh ku mes te tjera ka folur edhe për takimin në Ohër në 18...