Ndërron jetë reperi i njohur amerikan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

CNN shkruan se Jolicoeur, i cili ishte një nga anëtarët themelues të treshes së repit De La Soul, ndërroi jetë si pasojë e një sëmundjeje.

Ishte në vitin 2018 kur artisti foli për problemet e tij me zemrën dhe ku shprehu dëshirën e tij për t’u rikthyer edhe një herë në skenë.

“Jam gati të kthehem në skenë. Më mungon shumë. Më pëlqen të udhëtoj. Më pëlqen të jem pranë djemve të mi dhe e dua këtë përsëri”, tha ai.

- Advertisement -

Jolicoeur njihet gjerësisht për bashkëpunimin e tij në këngën Gorillaz “Feel Good Inc”.

Jolicoeur, i lindur në Brooklyn, New York, konsiderohet gjerësisht si një nga artistët hip-hop më me ndikim të viteve 1980 dhe 1990.

Anëtari i “De La Soul”, Vincent Manson, i njohur si Pasemaster Mase, dhe Kelvin Mercer, i njohur si Posdnuos, formuan treshen e rap-it në 1988 pasi ndoqën shkollën e mesme së bashku në Amityville, New York.

“De La Soul” publikoi albumin e tyre debutues “3 Feet High and Rising” në 1989, që përfshinte hitin “Me, Myself and I”, i cili kaloi 17 javë në top-listën “Billboard Hot 100”.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

UEFA konfirmon Marciniak/ Pjesë e tubimit politik, s’ka dënim për gjyqtarin polak

Symon Marciniak do të jetë gjyqtari kryesor në finalen e Ligës së Kampionëve mes Interit dhe Manchester Cityt. Ky vendim është konfirmuar nga UEFA, me...

Bayerni nis revolucionin, vendos në shitje Mane, Sane dhe Gnabry

Drejtuesit e Bayernit të Mynihut kanë nisur revolucionin, ndërsa krahas shkarkimit të dyshes Kahn-Salihamidzic, tanimë është radha e rinovimit të skuadrës. Dështimi në sezonin 2022-2023...

Shmanget kolapsi financiar në SHBA, Senati miraton rritjen e kufirit të borxhit

Më 2 qershor, Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës miratoi projektligjin për rritje të tavanit të borxhit të SHBA-së, duke mundësuar që qeveria...

TË FUNDIT

UEFA konfirmon Marciniak/ Pjesë e tubimit politik, s’ka dënim për gjyqtarin polak

Symon Marciniak do të jetë gjyqtari kryesor në finalen e Ligës së Kampionëve mes Interit dhe Manchester Cityt. Ky vendim është konfirmuar nga UEFA, me...

Bayerni nis revolucionin, vendos në shitje Mane, Sane dhe Gnabry

Drejtuesit e Bayernit të Mynihut kanë nisur revolucionin, ndërsa krahas shkarkimit të dyshes Kahn-Salihamidzic, tanimë është radha e rinovimit të skuadrës. Dështimi në sezonin 2022-2023...

Shmanget kolapsi financiar në SHBA, Senati miraton rritjen e kufirit të borxhit

Më 2 qershor, Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës miratoi projektligjin për rritje të tavanit të borxhit të SHBA-së, duke mundësuar që qeveria...

Ambasadores Yuri Kim i dorëzohet “ Çelësi i qytetit” në Gjirokastër

Gjatë një vizitë në qytetin e Gjirokastrës ambasadores amerikane Yuri Kim i është dorëzuar “Çelësi i qytetit”. Në pritjen e zhvilluar në Bashkinë e...

Mbahet ceremonia mortore e ish-zv. kryeministrit grek, Theodoros Pagalos

Në krematoriumin e Ritsonës, familjarë, të afërm, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit Theodoros Pagalos, ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm grek Theodoros...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×