Ndryshime në Twitter Blue pasi Elon Mask u bë aksioneri kryesor

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pasi u bë aksioneri kryesor i kompanisë, Elon Mask ka shtyrë abonimet premium në Twitter Blue.

Ai ka sugjeruar uljen e çmimit të abonimit, ndalimin e reklamave dhe dhënien e përdoruesve një mundësi për të paguar në kriptomonedhën dogecoin.

Ndryshimi bëri që disa punonjës të Twitter të shqetësohen për të ardhmen e platformës dhe aftësinë e saj për të moderuar përmbajtjen.

- Advertisement -

Miliarderi, i cili mori 9.2 për qind të aksioneve në Twitter vetëm disa ditë më parë, pati mundësinë për një vend në bordin drejtorëve gjithashtu.

Twitter Blue, i nxjerrë në treg në qershor të vitit 2021, është shërbimi i parë i abonimit të Twitter dhe ofron “qasje ekskluzive në veçoritë premium” në bazë të abonimit mujor. Është në dispozicion në Shtetet e Bashkuara, Kanada, Australi dhe Zelandën e Re.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dy shqiptarë në Sanremo 2023, violonçelisti Iljard Shaba do performojë me Anna Oxa

Disa ditë para fillimit të Festivalit të Sanremos, u shfaqën emrat dhe këngët e mbrëmjes së dueteve. Ajo që ra në sy mes të gjithë...

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

TË FUNDIT

Dy shqiptarë në Sanremo 2023, violonçelisti Iljard Shaba do performojë me Anna Oxa

Disa ditë para fillimit të Festivalit të Sanremos, u shfaqën emrat dhe këngët e mbrëmjes së dueteve. Ajo që ra në sy mes të gjithë...

Nikki Haley synon Shtëpinë e Bardhë, pritet zyrtarizimi në garën e republikanëve

Ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut, Nikki Haley, pritet të njoftojë më 15 shkurt kandidimin për zgjedhjet Presidenciale të vitit 2024 në Shtetet e Bashkuara....

Kamuflohej si picier në restorant, kapet një tjetër bos i lartë i mafias italiane

Një mafioz italian në arrati që nga viti 2006, i dënuar për disa vrasje, është kapur në Francë, pasi u zbulua se ishte kamufluar...

Rama: Dy kompanitë ruse kanë marrë tender pa garë nga qeveria e mëparshme

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria e tij nuk u ka dhënë licenca dy kompanive ruse të sanksionuara nga SHBA, për shfrytëzimin e fushave...

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×