Neymar i solli fitoren Paris Saint-Germain kundër Olympique de Marseille

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Paris Saint-Germain ka arritur një fitore minimale ndaj Olympique de Marseille në xhiron e 11-të të Ligës 1 franceze. Parisienët festuan me golin 1:0 të Neymar në pjesën e parë, gjë që nuk tregon ekuilibër të mjaftueshëm të fuqisë në fushë, duke qenë se futbollistët e Marsejës nuk kërcënuan asnjëherë seriozisht.

Të rinjtë e Christophe Galtier dominuan gjatë gjithë ndeshjes, por shënuan vetëm në kohën e fundit, në pjesën e parë.

Para kësaj, shansi më i mirë i vendasve ishte një goditje dënimi në mes të pjesës nga Leo Messi. Argjentinasi bëri një goditje të shkëlqyer, por goditi vetëm traversën.

Deri në fund nuk pati emocione të mëdha dhe PSG i mori me qetësi të tre pikët në derbi.