Nuk ndalet Skënderbeu, skuadra e femrave në volejboll mposht 3-0 Teutën në kampionat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Skënderbeu në volejboll për femra nuk njeh konkurrencë. Korçaret fituan dhe ndeshjen e radhës ndaj Teutës së Durrësit, e vlefshme për javën e 4 të Superligës.

3-0 ishte rezultati përfundimtar sa i përket seteve, ndërkohë vendaset nuk e vunë aspak në dyshim fitoren.

Trajneri Orlando Koja vijon të eksperimentojë me formacionin duke u dhënë mundësi të gjitha vajzave. Resparti i sulmit përmirësohet nga ndeshja në ndeshje dhe performancë e tyre vlen të përmendet. Rol kyç po luajnë dhe volejbollistet e afruara së fundmi.

- Advertisement -

Deri më tani Skënderbeu ka fituar plot 12 sete dhe ka humbur vetëm 1, në përballjen ndaj Teutës.

Të vetmet skuadra të cilët deri më tani i kanë fituar të gjitha përballjet janë Skënderbeu dhe Partizani.

Kryeqytetaset kanë po ashtu të njëjtat statistika, teksa spektakolare pritet të jetë përballja e drejtpërdrejtë mes këtyre dy skuadrave në javën e 6-të në Tiranë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

TË FUNDIT

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

Humbën rrugën ndërsa eksploronin Pogradecin, gjenden 5 turistët çekë

Policia e Pogradecit u shkoi në ndihmë 5 turistëve çekë, të cilët kishin humbur rrugën, duke eksploruar zonën e Jollës. Ditën e sotme, një grup...

SHBA: Nuk i mbështesim sulmet brenda Rusisë

Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë të mbledhin informacione mbi raportet për sulme me dron në Moskë, tha Shtëpia e Bardhë të martën, më 30...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×