English

Obama-Klinton-Biden bëhen bashkë për të “rrëzuar” Trump

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy ish-presidentë amerikanë, Barack Obama dhe Bill Clinton, të dy demokratë, u panë pranë Shtëpisë së Bardhë pranë Joe Biden në betejën e tij për mbledhjen e fondeve për të parandaluar një rikthim të mundshëm të Donald Trump në pushtet.

- Advertisement -

Bëhet me dije se sonte, Klinton dhe Obama do të marrin pjesë në një ngjarje në Nju Jork për të financuar fushatën e Biden, me synimin për të mbledhur të paktën 25 milionë dollarë.

Gjatë fushatës do të ketë një debat të hapur midis dy ish-presidentëve dhe Biden, të drejtuar nga drejtuesi i njohur i talk shoë-t në orët e vona të natës, përpara mijëra të ftuarve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×