English

Partizani synon fitoren, të kuqtë favoritë ndaj Escaldes, Ballkani përballë Larne

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas eleminimit nga Champions League, kampionët në fuqi të superligës shqiptare do të nisin aventurën në Ligën e Kofnerecës. Partizani përballet pasditen e së martës me Atletik Escaldes, në Andorra, ndërsa cilësohet favorit për kalimin më tej.

- Advertisement -

Demat i kanë dhënë fund përgatitjeve në prag të ndeshjes së parë, ndërsa grupi është i plotë dhe gati për sfidën e pasdites.

Krahasuar me ndeshjen ndaj Bate Borisov, skuadra është më e mobilizuar, ndërkohë duhet përmendur fakti që përballë është një kundërshtar modest.

Po ashtu në mbrëmje në fushë zbret dhe skuadra e Ballkanit të Suharekës, e cila synon të përsërisë suksesin e sezonit të shkuar. Përballë do të kenë një ndër skuadrat më të mira të Irlandës së Veriut, Larne. Favorit për fitimin e ndeshjes cilësohet skuadra shqiptare, ndërsa luhet në Fadil Vokrri.

Kujtojmë se pak ditë më parë, Ballkani i dha lamtumirën Champions League, ndërsa u eleminua nga Ludogorets, ndërsa sezonin e shkuar shkroi historinë duke mbërritur deri në fazën e grupeve të Conference League.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?