Pele u nda nga jeta në moshën 82-vjeçare, por nëna e tij është ende gjallë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Legjenda braziliane e futbollit dhe një ndër futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, Pele u nda nga jeta të enjten në moshën 82-vjeçare.

Por, suksesi i tij nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e një njeriu të rëndësishëm në jetën e tij.

Nëna e Peles, Celest Arantes ishte vendimtare gjatë gjithë karrierës së lojtarit brazilian.

- Advertisement -

Arantes, mbushi 100 vjeç muajin e kaluar. Tre herë fituesi i Kupës së Botës në ditën e saj të lindjes i kushtoi një dedikim në rrjetet sociale.

“Sot festojmë 100 vjet nga jeta e Dona Celeste. Që në moshë të re, ajo më mësoi vlerën e dashurisë dhe paqes. Kam mbi njëqind arsye për të qenë mirënjohës që jam djali i saj. Unë i ndaj me ju këto foto, me shumë emocione për të festuar këtë ditë. Faleminderit për çdo ditë në krah, mami”, shkruante Pele në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pelé (@pele)

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×