Penelope Cruz rikthehet në Festivalin e Filmit në Venecia

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

‘L’ immensita’ (‘Pafundësia’) është filmi që aktorja e njohur botërore Penelope Cruz prezanton në Festivalin e Filmit në Venecia, që mbyllet në 10 shtator.

Me regji të Emanuele Crialese, ‘L’ immensita’ është një nga pesë filmat italianë në garë për trofeun e ‘Luanit të Artë’.

Filmi shënon rikthimin e shumëpritur të Crialese në regji.

- Advertisement -

Penelope Cruz ndjeu se roli që regjisori kishte shkruar ishte shumë i mirë  e nuk mund të refuzohej.

Aktorja u shpreh se gjatë xhirimeve u bazua në instinktet e saj të nënës.

“Kam luajtur shumë rolet e nënave dhe edhe kur isha shumë e vogël sii me Pedro (Almodovar), kam bërë shtatë filma dhe në pesë prej tyre isha nënë. Ai më ka parë gjithmonë si nënë. Dhe mendoj se nuk është rastësi, kam një instinkt shumë të fortë amësor dhe ndihem e magjepsur se çfarë ndodh brenda”, u shpreh aktorja.

Në filmin që sjell Romën në vitet 1970, Penelope Cruz luan në rolin e Clara, një nënë e ngecur në një martesë të palumtur për hir të fëmijëve të saj.

Kur vajza e madhe, Adriana 12-vjeçare refuzon identitetin e saj femëror dhe dëshiron të bëhet djalë, ekuilibri i brishtë familjar arrin pikën e thyerjes.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×