Përdhunimi i 11-vjeçares, dorëhiqet drejtori i policisë së Kosovës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drejtor i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, ka dhënë dorëheqje nga posti pas ngjarjes së rëndë të abuzimit seksual me një të mitur që tronditi opinionin publik.

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se dorëheqja e Samedin Mehmetit vjen pas rastit të fundit të dhunimit të një 11-vjeçareje në Prishtinë, për arsye personale dhe ndërgjegje profesionale.

Ai ka thënë se kryeministri Albin Kurti ka liruar nga detyra Samedin Mehmetin dhe ka caktuar si ushtrues detyre të drejtorit të përgjithshëm Fehmi Hoti, zëvendësdrejtor i Policisë së Kosovës.

- Advertisement -

5 persona kanë abuzuar seksualisht ndaj një të miture, vetëm 11 vjeç në Kosovë.

4 prej autorëve u vunë menjëherë në pranga, ndërsa mesditën e së martës është arrestuar personi i pestë i përfshirë në ngjarjen makabre.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Serbia kërkon të ndezë luftë guerile”, Bido: Policia reagoi profesionalisht

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido ishte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur për sulmin e ndodhur mëngjesin e së dielës...

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa të dielën u...

Sulmi në Veri, Blinken: Kosova e Serbia të shmangin tensionet e t’i kthehen dialogut

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar në lidhje me situatën në Veri të Kosovës, ku i vrarë mbeti një polic dhe u ...

TË FUNDIT

“Serbia kërkon të ndezë luftë guerile”, Bido: Policia reagoi profesionalisht

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido ishte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur për sulmin e ndodhur mëngjesin e së dielës...

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa të dielën u...

Sulmi në Veri, Blinken: Kosova e Serbia të shmangin tensionet e t’i kthehen dialogut

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar në lidhje me situatën në Veri të Kosovës, ku i vrarë mbeti një polic dhe u ...

Kompanitë shqiptare investojnë jashtë, niveli më i lartë që nga 2008

Kompanitë shqiptare po investojnë më shumë kapital jashtë vendit. Në pjesën e parë të vitit, vlera e investimit u rrit rreth 40%, në krahasim...

“Nuk di si do jetojë pa ty”, vajza e policit të vrarë në Kosovë rrëqeth me fjalët

Vajza e policit Afrim Bunjaku, Arbenita, ka prekur me fjalim e saj në mbledhjen përkujtimore të babait, i cili u shpall “Hero i Kombit”. Në...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×