Noterja lihet në burg për përvetësimin e mbi 7 milionë lekëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Noterja Rezarta Koçi, e akuzuar për përvetësimin e 7,2 milionë lekëve, është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës.

Ajo dyshohet se ka marrë shumën e parave gjatë kryerjes së procedurave noteriale për shit-blerjen e një apartamenti.

Rezarta Koçi tha para gjykatës se do të flasë në një moment të dytë pasi aktualisht ndihet e kërcënuar pa dhënë më shumë shpjegime.

- Advertisement -

Nga hetimet, rezulton se përvetësimi i shumës së konsiderueshme ka ndodhur në vitin 2021.

Në maj 2021, me vendim të Ministrisë së Drejtësisë, Rezarta Koçit iu hoq licenca e noteres.

Prokuroria po verifikon 3 kallëzime të tjera për noteren që kanë të bëjnë me mashtrim.

Pak muaj më parë, makinës së saj iu vendos tritol. Autorët ende nuk janë identifikuar.

Automjeti i noteres pas shperthimit te tritolit

Përveç akuzave për vjedhje dhe shpërdorim detyre, ajo akuzohet dhe për mospagim të taksave si dhe fshehje të të ardhurave.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Twitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. “Misioni...

VIDEO| Momenti kur arrestohet ushtari i Laert Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: Arsyeja e sulmit

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

TË FUNDIT

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Twitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. “Misioni...

VIDEO| Momenti kur arrestohet ushtari i Laert Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: Arsyeja e sulmit

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç ka pranuar pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Basnjkë më 24 shtator. Përmes një letre të lexuar nga avokati i tij Goran Petronijeviç...

Fillojnë procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante në SPAK

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se tashmë kanë nisur procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante. Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën thirrje që të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×