Petrit Vasili për Taulant Ballën: Ishte vërtetë sjellje prej idioti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndërkohë që mora fjalën për procedurë, Taulant Balla më ulërinte nga vendi në kupë të qiellit. Ishte kjo deklarata e deputetit të Partisë së Lirisë, Petrit Vasilit i cili u përjashtua me 5 ditë nga sekretariati i Kuvendit për sjellje jo parlamentare.

Skizofren dhe mos bëj si idiot ishin fjalët që Vasili përdori drejt Ballës. Sipas deputetit të Partisë së Lirisë, Lindita Nikollës i ka dalë parlamenti nga duart dhe nuk e ka ndaluar kreun e grupit parlamentar të PS-së të ndalojë komentet e tij.

“Ishte vërtetë një sjellje prej idioti sepse unë nuk po replikoja me Taulant Ballën, po flisja me drejtuesen e seancës që të mundësonte që deputetët të flisnin siç rregullorja e kërkon dhe siç u vendos. Në seancën që shkoi kemi dëgjuar zotin Gjiknuri që ka thënë mbi 14 herë idiot dhe nuk u mor asnjë masë,” – u shpreh Vasili.

- Advertisement -

Sipas tij masat që ndërmerren nga sekretariati i parlamentit janë të njëanshme.

Deputeti Petrit Vasili është përjashtuar për 5 ditë nga Kuvendi pasi i është drejtuar me fjalë fyese kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla.

Ky vendim është marrë nga Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në drejtimin e Klotilda Bushka.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

TË FUNDIT

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Drobonik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Drobonik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×