English

Po performonte në skenë, aktorja ruse vritet nga bombardimet ukrainase

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aktore ruse është vrarë nga një sulm ukrainas teksa po jepte një shfaqje teatrale, sipas autoriteteve ruse.

- Advertisement -

Një sallë vallëzimi në Ukrainën e pushtuar, ku Polina Menshikh po performonte, u godit nga bombardimet ukrainase më 19 nëntor.

Aktorja thuhet se po jepte një shfaqje gjatë festimeve ushtarake që po mbaheshin.

Ukraina deklaroi se rreth 20 ushtarë rusë u vranë gjatë sulmit, por autoritetet ruse nuk i konfirmuan shifrat.

Sipas raportimeve lokale, aktorja Menshikh po jepte një performancë në një sallë vallëzimi me kapacitet prej 150 personash.

Një video që pretendohet të tregojë momentin e sulmit është postuar në rrjetet sociale. Një grua, me sa duket zonja Menshikh, shihet në skenë duke kënduar dhe duke luajtur me kitarë, përpara se të dëgjohet një shpërthim dhe dritat e sallës të fiken.

Duke folur për shërbimin ukrainas të BBC-së, një zëdhënës i ushtrisë ukrainase konfirmoi raportimin e mediave për sulmin.

Një studio tjetër teatri me qendër në Shën Petersburg, e lidhur me zonjushën Menshikh, tha se një shfaqje e ardhshme do t’i kushtohej kujtimit të saj.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?