Alarme të rreme për bomba në Zagreb

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Zagrebit mori disa raportime për bomba në Zagreb, të dielën.

“Detyra operative e Departamentit të Policisë së Zagrebit në një periudhë të shkurtër prej gjysmë ore ka marrë raportime për gjoja të vendosura mjete shpërthyese në disa qendra tregtare në qytetin e Zagrebit”, konfirmoi policia për N1.

Policia tha se po merr të gjitha masat për zbardhjen e rrethanave.

- Advertisement -

“Policia ndodhet në terren dhe po kryen veprimet dhe masat e nevojshme për vërtetimin e vërtetës së kallëzimit dhe kujdesin për sigurinë e qytetarëve”, tha policia, duke shtuar se nuk ka vend për panik.

Alarmet kanë mbërritur për tri qendra tregtare – City Center One East, Garden Mall në Dubravë dhe Family Mall.

Po ashtu është duke u kontrolluar edhe Arena Center, ndërsa punonjësit dhe vizitorët janë përballë qendrës tregtare. Pak para orës 13 kanë përfunduar kërkimet për Arenën.

Ky nuk është raporti i parë i bombave në qendrat tregtare të Zagrebit. Në fund të prillit, policia mori një raport për një bombë në Arena Center, por një kontroll në qendër nuk gjeti eksploziv.

Avenue Mall u kontrollua gjithashtu në maj për raportimin e një bombë të supozuar, ku rezultoi se ishte një kallëzim i rremë.

 

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×