English

Presidenti iranian do të vizitojë Rusinë të enjten

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi, do të udhëtojë në Rusi të enjten, ka raportuar agjencia gjysmë zyrtare e lajmeve Tasnim.

- Advertisement -

Ai do të marrë me vete një delegacion politik dhe ekonomik, shtoi agjencia.

Ministri i Jashtëm i Iranit, Hossein Amirabdollahian, është sot në Moskë, duke marrë pjesë në një takim të shteteve bregdetare të Kaspikut.

Shtetet bregdetare të Kaspikut janë Irani, Rusia, Azerbajxhani, Kazakistani dhe Turkmenistani.

Që kur Rusia pushtoi Ukrainën në shkurt 2022, Moska dhe Teherani kanë rritur bashkëpunimin në fushën e sigurisë, politikës dhe ekonomisë.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?