Princesha qesh në meshë, Charlotte merr vëmendjen në Kishën Westminster

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Princesha Charlotte është vogëlushja e cila rrëmbeu të gjithë vëmendjen gjatë shërbimit në kishë kushtuar krishtlindjes.

7 vjeçarja nuk mundi t’i rezistojë të qeshurës teksa prifti i Westminstter po tregonte sesi macja e tij çdo vit gjatë shërbimeve ngec mes zbukurimeve

Princesha mori vëmendjen në Westminster Abbey ndërsa ishte ulur në rreshtin e parë me nënën e saj Kate Middleton, princin William dhe vëllain e saj më të madh princin George, i cili shijonte këngët dhe leximet.

- Advertisement -

Charlotte vodhi zemrat  e të gjithëve me reagimin e saj të pafajshëm.

Në kishë u bënë homazhe dhe për mbretëreshën e Elisabeth e cila pak muaj më parë u nda nga jeta.ne meshë merrte pjese edhe mbreti Charles 3, i shoqëruar nga bashkëshortja por edhe princi dhe princesha e Wales.

Gjatë meshës u shfaqën imazhe të mbretëreshës së ndjerë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sulm me dron në qytetin rus, plagosen 3 persona

Tre persona u plagosën nga copa xhami të thyer pasi një dron goditi një ndërtesë banimi në qytetin jugor rus të Voronezh, tha guvernatori...

Propozimi i Ramës për Asociacionin, analisti: Ka qenë i nxitur nga ndërkombëtarët

Analisti Arbnor Sadiku tha në një intervistë për Euronews Albania se propozimi i kryeministrit Edi Rama për Asociacionin e komunave serbe në Kosovë, vjen...

Gjen portofolin me 600 euro, qytetari e dorëzon në komisariatin e policisë

Një qytetar nga Peja në Kosovë ka bërë një akt qytetarie duke dorëzuar në polici një portofol me 600 euro brenda. Lajmi është bëri i...

TË FUNDIT

Sulm me dron në qytetin rus, plagosen 3 persona

Tre persona u plagosën nga copa xhami të thyer pasi një dron goditi një ndërtesë banimi në qytetin jugor rus të Voronezh, tha guvernatori...

Propozimi i Ramës për Asociacionin, analisti: Ka qenë i nxitur nga ndërkombëtarët

Analisti Arbnor Sadiku tha në një intervistë për Euronews Albania se propozimi i kryeministrit Edi Rama për Asociacionin e komunave serbe në Kosovë, vjen...

Gjen portofolin me 600 euro, qytetari e dorëzon në komisariatin e policisë

Një qytetar nga Peja në Kosovë ka bërë një akt qytetarie duke dorëzuar në polici një portofol me 600 euro brenda. Lajmi është bëri i...

Mjekja estetiste Çaushaj: Edhe burrat duan botoks, po vijnë në çift madje

Luada Çaushaj, estetiste është shprehur se përveç grave, botoks bëjnë dhe burrat. E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania, tha se çiftet...

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×