English

Prokurorët francez hedhin poshtë akuzat për sulm seksual ndaj Gerard Depardieu

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ankesa për sulm seksual nga aktorja Hélène Darras u hodh poshtë nga një gjykatë franceze. Depardieu është ende duke luftuar një akuzë të veçantë për përdhunim dhe dhjetëra akuza për sulm.

- Advertisement -

Një gjykatë franceze ka hedhur poshtë një pretendim për sulm seksual kundër aktorit të luftuar Gérard Depardieu, duke deklaruar se statuti i kufizimeve kishte kaluar.

Akuzat u ngritën nga aktorja Hélène Darras shtatorin e kaluar dhe janë të lidhura me një incident që dyshohet se ka ndodhur në vitin 2007, kur Darras dhe Depardieu po xhironin filmin Disco. Por Darras Hélène Darras është vetëm një nga 13 gratë që akuzuan Depardieu për sjellje të pahijshme seksuale në një histori investigative që u botua në prill 2023.

Aktorja foli për herë të parë publikisht për rastin në një program televiziv francez në dhjetor, duke thënë se Depardieu e shikonte atë si një “copë mishi”.

Depardieu ka shpallur pafajësinë përmes avokatëve të tij, por asnjëherë nuk ka folur publikisht për ankesën e Darras.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?