Prokurori paraguaian i Antidrogës vritet gjatë muajit të mjaltit në Kolumbi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një prokuror i njohur paraguaian, i cili udhëhoqi një sërë çështjesh të profilit të lartë kundër krimit të organizuar dhe trafikut të drogës, është qëlluar për vdekje teksa ishte në muajin e mjaltit në një plazh kolumbian, shkruan The Guardian.

Marcelo Pecci, 46 vjeç me origjinë italianë u martua me Claudia Aguilera, një gazetare e njohur, më 30 prill dhe po kalonin muajin e mjaltit në një hotel në gadishullin Baru, në bregun e Karaibeve të Kolumbisë.

Dy persona kishin hyrë me një motor uji në plazhin privat të hotelit ku qëndronte çifti, sipas Aguilera, e cila nuk u lëndua në sulm. Njëri prej tyre u afrua dhe “pa thënë asnjë fjalë qëlloi dy herë Marcelon, një herë në fytyrë dhe një herë në shpinë”, tha ajo.

- Advertisement -

Foto: Instagram

Marcelo Pecci ishte një gjykatës i njohur në Asunción, në vijën e parë kundër trafikut ndërkombëtar të drogës dhe pastrimit të parave, të cilat lulëzojnë në të ashtuquajturën Frontera Triple, zona kufitare midis Argjentinës, Brazilit dhe Paraguajit, ku është në fuqi paligjshmëria absolute.

Siç konfirmoi bashkëshortja e tij, 46-vjeçari nuk kishte marrë asnjë kërcënim kohët e fundit. Pak para se të shihte bashkëshortin t’i vritej para syve, Claudia kishte njoftuar në rrjetet sociale se ishte shtatzënë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri, Peleshi: Dha mesazhin e unitetit

Stërvitja shumëkombëshe “Defender Europe ‘23” përmbylli  aktivitetet e saj në territorin e Shqipërisë. Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast, në garnizonin e Zall Herrit,...

Konflikti në veri të Kosovës, Blinken bën thirrjen e fortë nga samiti i NATO-s

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i bëri sërish thirrje Kosovës dhe Serbisë të ndërmarrin hapa të menjëhershëm për uljen e tensioneve në veri...

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

TË FUNDIT

Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri, Peleshi: Dha mesazhin e unitetit

Stërvitja shumëkombëshe “Defender Europe ‘23” përmbylli  aktivitetet e saj në territorin e Shqipërisë. Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast, në garnizonin e Zall Herrit,...

Konflikti në veri të Kosovës, Blinken bën thirrjen e fortë nga samiti i NATO-s

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i bëri sërish thirrje Kosovës dhe Serbisë të ndërmarrin hapa të menjëhershëm për uljen e tensioneve në veri...

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×