spak

Takime me drejtues të lartë për korrupsionin, agjenda e vizitës së Krajës në SHBA

Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë detaje në lidhje me takimet që kreu i SPAK-ut-, Arben Kraja dhe një grup hetuesish...

Gjyqtarja e Elbasanit e akuzuar për korrupsion e cilëson të padrejtë hetimin e SPAK

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest shtëpie”...

6 herë kokainë në kontejnerë, SPAK shpall moskompetencë për “Alba Exotic”

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka shpallur moskompetencën për dosjen e kokainës së kompanisë "Alba Exotic". Moskompetenca është shpallur me pretendimin se nuk...

SPAK nuk guxon të konfiskojë inceneratorët, thotë Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se dosja e inceneratorëve tregon se qeveria e kryeministrit Edi Rama është e korruptuar. Në...

Në kërkim nga SPAK, familjarët denoncojnë zhdukjen e Ervis Martinajt

Familjarët e Ervis Martinajt, një nga të shumëkërkuarit e policisë dhe Strukturës së Posaçme (SPAK) kanë denoncuar në polici se kane...

Meta: Hetimet për inceneratorët me hapin e breshkës, SPAK të reflektojë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se hetimet e SPAK në lidhje me inceneratorët dhe veçanërisht atë të Tiranës...

Kreu i SPAK takime në DASH: Po verifikojmë zyrtarë e ish-zyrtarë të lartë

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Arben Kraja dhe drejtuesja e BKH-së Aida Veizaj vazhdojnë vizitën e tyre zyrtare në Shtetet e...

30 mln $ evazion fiskal, Kryemadhi publikon dosjet e çuara në SPAK për inceneratorët

Ish-kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka publikuar në rrjetet sociale dosjet që partia e saj ka dërguar në SPK për të...

Kreu i SPAK takohet me përfaqësues të DEA-s në Washington

Përfaqësuesit e Prokurorisë së Posaçme, SPAK kanë zhvilluar një takim me përfaqësues të DEA-s amerikane. “Rezultati i takimit: bashkëpunim më efektiv, shkëmbim...

Punonjësi i inceneratorëve u bë pronar, Partia e Lirisë i kërkon SPAK të hetojë

Partia e Lirisë zbuloi prova të reja në aferën e inceneratorëve dhe i bëri thirrje SPAK-ut të hetojë. Në një konferencë për...

Arben Kraja në SHBA, u prezanton arritjet e SPAK amerikanëve

Arben Kraja, drejtuesi i SPAK së bashku me drejtuesin e Byrosë Kombëtare të Hetimit Aida Veizaj ndodhen në një vizitë zyrtare...

SPAK sekuestron 13 milionë euro prona në Lezhë

SPAK ka sekuestruar prona me vlerë 13 milionë euro në Lezhë që dyshohet se janë përfituar në mënyrë të jashtëligjshme. Nga hetimet...

Kush është biznesmeni Pashuk Gjinaj që SPAK i sekuestroi pasuritë

SPAK i ka sekuestruar pasuritë 56-vjeçarit Pashuk Gjinaj, i cili është dënuar me 8 vjet e 9 muaj burg në Spanjë...

SPAK i sekuestron pasuritë të dënuarit për trafik droge në Spanjë

Strukutra e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka sekuestruar pasuritë e 56-vjeçarit Pashuk Gjini, i cili është dënuar...

Politikanët dhe ish-zyrtarët e paraqitur ditët e fundit në SPAK

Ditët e fundit, politikanë dhe ish-zyrtarë janë paraqitur në zyrat e Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK). ...

Për më shumë se 2 orë në SPAK, Xhelal Mziu jep sqarime për lejet e ndërtimit

Gazetari Xhevahir Zhabina ka dhënë detaje nga thirrja e Xhelal Mziut në Prokurorinë e Posaçme. Zhabina tregon se kryetari aktual Rakip Suli...