kuvend

Kuvendi njeh Gazment Bardhin si kreun e grupit të PD, Felaj: Nuk ka ndryshime

Seanca plenare e kësaj të enjteje u shoqërua me debate të shumta lidhur me çështjen se kujt i takon drejtimi i...

Protestë para Kuvendit, personi me aftësi të kufizuara përplaset me Nokën

Protesta e Lëvizjes Bashkë ka nisur mëngjesin e së enjtes para Kuvendit. Anëtarët e saj kanë pasur një pankartë të madhe në...

Deputetët e PD kërkesë Kuvendit: Njohim Bardhin si kryetar të grupit

28 deputetë të Partisë Demokratike nga 35 gjithsej i kanë kërkuar Kuvendit të njohë Gazment Bardhin si kryetar të grupit parlamentar...

Votohen në Kuvend dekretet për shkarkimet dhe emërimet e ministrave të rinj

Ka nisur në Kuvend seanca plenare, ku po votohen dekretet e presidentit Bajram Begaj për shkarkimet dhe emërimet e ministrave të...

“Je bërë qesharak”- Basha përplasje verbale me Bardhin jashtë kamerave në Kuvend

Në mbyllje të seancës ka pasur sërish një debat verbal mes Gazment Bardhit dhe Lulzim Bashës jashtë kamerave të Kuvendit. “Je bërë...

Rinis parlamenti, Nikolla: Fokusi te integrimi europian, po punojmë bashkërisht

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla mbajti fjalën e saj në çelje të sezonit të ri parlamentar. Ndërsa bëri një bilanc të sezonit...

Çelja e sesionit parlamentar, Begaj mesazh Kuvendit

Presidenti Bajram Begaj i ka drejtuar një mesazh Kuvendit në nisjen e sezonit parlamentar. Ai vlerësoi punën dhe iniciativat e parlamentit, ndërsa...

Kuvendi i PD në 2 shtator| Basha zbulon logon, cilat janë ndryshimet e pritshme

Më datë 2 shtator Partia Demokratike do të mbledhë Kuvendin Kombëtar. Ky ishte ndër vendimet e para që mori kryesia e...

Kalojnë në Kuvend tre ligjet e debatuara, 3 socialistët që abstenuan për kanabisin

Mes debatesh e një seance e cila zgjati deri në orët e para të mëngjesit, Kuvendi i Shqipërisë miratoi 3 projektligjet...

“Mos bëj cirk” Përplasje në Kuvend, Noka tenton të kapërcejë karriget, ndërhyn Garda

Seanca e fundit plenare për këtë sesion parlamentar u shoqërua me debate të forta mes opozitës dhe maxhorancës në lidhje me...

Studentët e mjekësisë kërkesë Kuvendit për të marrë pjesë në seancë plenare

Studentët e mjekësisë i kanë drejtuar një kërkesë me shkrim Kuvendit në mënyrë që të kenë mundësi të marrin pjesë në...

Raporti i PS për arrestimin e Ahmetaj, Pëllumbi: Kërkesa e SPAK, e ligjshme

Deputeti i Partisë Socialiste Arben Pëllumbi paraqiti në parlament raportin e maxhorancës në lidhje me kërkesën e SPAK për arrestimin e...

Kuvendi vendos sot për “fatin” e Ahmetaj, ish-zv. kryeministri reagon nga arratia

Ditën e Sotme Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të posaçme parlamentare, ku pritet të miratohet kërkesa e...

Dhuna në Kuvendin e Kosovës, Osmani: Dëmi më i madh që i bëhet institucioneve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas dhunës që ndodhi sot në seancën plenare mes deputetëve të PDK-së dhe kabinetit...

Përplasja fizike në Kuvendin e Kosovës, reagon për herë të parë LVV

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me përplasjen fizike të ndodhur në Kuvendin e Kosovës. Përmes një postimi në facebook VV shkruan...

VIDEO| Përleshje fizike në Kuvendin e Kosovës, sulmohet kryeministri Kurti

Kuvendi i Republikës së Kosovës është përfshirë këtë të enjte nga një incident i rëndë, ku deputetët e opozitës kanë sulmuar...