gazment bardhi

Bardhi: Deputetët të vendosur për të vijuar aksionin deri në plotësimin e kërkesave

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së Gazment Bardhi ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbledhjes që zhvilloi me deputetët demokratë. Ai...

“Gaz Bardhi pazare me Ramën”- Daci debat me Abilekajn: Mua nuk më rezulton kjo gjë

Analisti Enton Abilekaj dhe juristi Jordan Daci janë përfshirë në debate në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, lidhur...

Deklaratat e Ramës për tensionet në Kuvend, Bardhi: Refuzoi apelin e ndërkombëtarëve

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama për situatën e...

Bardhi përshëndet qëndrimin e ndërkombëtarëve: Parlamenti të jetë funksional

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së Gazment Bardhi ka dalë në një deklaratë për shtyp pasi mbledhjes që zhvilloi me deputetët...

U përjashtuan nga seancat, Bardhi futet në kryesi bashkë me deputetët

Deputetët mbështetës së Sali Berishës dhe të Gazment Bardhit kanë paralajmëruar mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së në Kryesi. Ndërkohë mësohet se...

Aksioni i opozitës/Nga ngujimi te greva e urisë, kush janë skenarët që po diskutohen

Opozita e drejtuar nga Gazment Bardhi dhe Sali Berisha zotohet se ka ndërmarrë një aksion pa kthim, e madje do ta...

Bardhi njofton ambasadat, letër Nikollës: Maxhoranca po vepron si në Korenë e Veriut

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i është drejtuar me një letër zyrtare Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikollës,...

“Jemi të bashkuar në aksionin tonë”, Bardhi: Opozita e gatshme të ndërmarrë çdo akt

Gazment Bardhi ka folur për mediat pas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike. Ai tha se opozita është e bashkuar...

“Çfarë fsheh Bardhi?” Sefa: Pse refuzon të sjellë dokumentet e mbledhjes

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike zyrtare, Indrit Sefa ishte këtë të martë në një intervistë për Euronews Albania ku tha se...

“Po na nxisin drejt akteve ekstreme”- Bardhi paralajmëron: Asgjë nuk përjashtohet

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, është shprehur se opozita është e vendosur për betejë brenda dhe jashtë Parlamentit. Komentet Bardhi i...

Progres raporti i Komisionit Europian për Shqipërinë, reagon Bardhi

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me Progres Raporti i vitit 2023 për Shqipërinë. Në një...

“Kallëzim penal për Lindita Nikollën”, Bardhi: Lejoi gardën e armatosur në Parlament

Kryetari i grupit të Partisë Demokratike Gazment Bardhi tha pas mbledhjes së grupit parlamentar se do të dorëzojnë një kallëzim penal...

Përplasjet në Kuvend, Bardhi zbulon aksionin opozitar: S’ka më veprimtari normale

Gazment Bardhi tha për mediat se deputetët e opozitës janë të vendosur që për sa kohë që shkelen të drejtat e...

“Të të vijë turp”, Bardhi përplaset me Nikollën: Parlamenti s’është vila jote

Pas mbledhjes së konferencës së kryetarëve ka pasur sërish një përplasje në korridor mes kryeparlamentares Lindita Nikolla dhe deputetit Gazment Bardhi. Ky...

Kaos në Kuvend, Bardhi përplaset me Nikollën në korridor: Ç’bëra që më përjashtove

Ende pa nisur mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, nisi kaosi mes deputetëve. Deputetët demokrat bllokuan nisjen e mbledhjes ku pritej të...

Bardhi: Mazhoranca të mos provokojë opozitën, e detyruar të pranojë komisionet

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së Gazment Bardhi ka dalë në një deklaratë për mediat pas mbledhjes me deputetë. Ai tha se...