balla

Balla: Mos u habisni kur BE të shpallë non grata Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla hodhi akuza ndaj kreut të PD, Sali Berisha se ka bërë gjithçka kundër...

‘Vendim sovran në konsultim me partnerët’, Balla për dëbimin e iranianëve

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha se dëbimi i diplomatëve iranian është vendimi më i rëndësishëm që...

Ilir Meta: Balla e Rama dhanë garanci për manipulimin e dosjes së F.T

Ilir Meta reagoi edhe këtë të enjte në lidhje me debatin për dosjet e ish-sigurimit të shtetit. Kryetari i Partisë së...

Balla sulmon Metën e Berishën: ‘Non gratat’ po sulmojnë të përndjekurit

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla sulmoi Sali Berishën dhe Ilir Metën për deklaratat e tyre në drejtim të kryetares...

Balla në SPAK: Hetimet për çështjen ‘Partizani’ kanë avancuar

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla është paraqitur mesditën e sotme në SPAK. Pas dëshmisë së tij, Balla dha një...

Balla në takim me deputetin ukrainas: Krimet e luftës s’do mbeten pa ndëshkuar

Taulant Balla mirëpriti në Kuvendin e Shqipërisë të Dërguarin Special të Presidentit të Ukrainës Volodimir Zelenski, Anëtarin e Delegacionit të Bisedimeve...

Balla: S’marrin parasysh asnjë shkresë që mban firmën e Berishës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është shprehur se në Kuvend nuk do të pranohet asnjë shkresë që...

Balla: 11 korriku të shpallet dita e përkujtimit të gjenoicidit në Srebrenicë

Kryetari i grupit parlamentar të Partisw Socialiste, Taulant Balla i cili paraqiti në Kuvend projektrezolutën për njohjen e gjenocidit të Srebrenicës,...

Negociatat, Balla: Bullgaria po mban peng Shqipërinë dhe RMV-në

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi në Kuvend se Bullgaria po mban peng 2 vende anëtare të NATO-s,...

Investimet strategjike, Balla: Nuk ka fakte dhe indicie në kërkesën e PD

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi se Konferenca e Kryetarëve rrëzoi kërkesën e opozitës për ngritjen e Komisionit...

Balla tregon kur mund të mbahen zgjedhjet e ardhshme vendore

Taulant Balla tregoi në një deklaratë për mediat se 15 prilli dhe 15 maji i vitit të ardhshëm janë afatet për...

Balla për arrestimin e Kajmakut: Ligji funksionon njësoj për të gjithë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla përshëndeti vendimin e drejtësisë për arrestimin e ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. “Sa...

Ngjarja në Elbasan, Balla: Njëri prej personave, me pozicione drejtuese në PD

Për përplasjen me armë në Elbasan para zgjedhjeve të përgjithshme që la 1 të vdekur e 4 të plagosur, Taulant Balla...

Balla: Miraka t’i kërkojë Berishës të heqë firmën nëse do të zgjidhet

Mazhoranca nuk e ka pranuar për kandidaturën e Simon Mirakës si anëtar të Autoritet të Informimit mbi Dosjet e Ish-Sigurimit të...

Balla për presidentin: I qëndruam marrëveshjes me opozitën

Për zgjedhjen e presidentit, Partia Socialiste i ka qëndruar marrëveshjes me opozitën. Kështu u shpreh në “Now” me Erla Mëhillin, kreu i...

Balla: Në raundin e katërt, PS do propozojë kandidat për president

“Në raundin e katërt, PS do të propozojë një kandidat apo kandidate në vartësi të një procesi që jemi duke vijuar...