English

Protesta për kopshtin, prindi: Fëmija im s’ka pse të vuajë vendimet gjeopolitike

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas mbylljes së kolegjit ‘Mehmet Akif’, Ministria e Arsimit dhe Sportit dha urdhër në datën 15 shtator që të mbyllej edhe kopshti “Zubeyde Hanim”, pjesë e shoqërisë ‘Turgut Ozal Education’.

- Advertisement -

Prindërit, të cilët dërgonin fëmijët në këtë institucion, kanë kundërshtuar mbylljen e kopshtit duke thirrur një protestë ditën e sotme në orën 10:00 para Kryeministrisë.

Njëri prej tyre tha për Euronews Albania, se nuk pse të vuajë fëmija i tij vendimet gjeopolitike që merr qeveria.

“Nuk i kam thënë që kopshti është mbyllur, nuk mund ta traumatizoj; i kam thënë që po rregullohet. Jam i bindur që kopshti i plotëson kushtet, ndryshimi i sjelljes se fëmijës ka qenë pozitiv.

Një padrejtësie duhet ti themi stop. Nuk ka pse të vuajë vendimet gjeopolitike fëmija im. Jemi shoqëria më e pambrojtur”- tha prindi.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?