PSG fiton e miqësoren e ‘luksit’, Ronaldo ‘mposht’ Messin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Spektakël, gola, kartona dhe në fund një fitore e evropianëve, kjo ishte tabloja e miqësores së luksit mes PSG-së dhe skuadrës nga Arabia Saudite që kishte përzgjedhur më të mirët e kampionatit. Plot 9 gola të shënuar, ku festës iu bashkuan dhe Messi e Ronaldo, me portugezin që shënoi dy gola kundrejt 1 të kampionit të botës.

Plot 68 mijë të pranishëm ishin në King Fad, në Rijad të Arabisë Saudite për të ndjekur këtë përplsje mes yjeve. Lionel Messi dha shkëndijën e parë ku zhbllokoi rezultatin që në minutën e 3-të, teksa për vendësit u kundërpërgjigj Ronaldo. Markinjos do të rikthente sërish avantazhin poër francezët, por ylli portugez barazoi sërish.

Në vijim parizienët realizuan dhe 3 herë me Ramos, Mbape dhe Ekitik. Mbrojtësi Jang i Al Hilal shënoi golin e tretë për arabët, ndërsa për të katërtin mendoi mesfushori Taliska, me një supergol. Në përfundim PSG fitoi me rezultatin 5-4, ndërsa njeriu i ndeshjes u përzgjodh Kristiano Ronaldo. Pas kësaj sfide, në arkat e skuadrës së francezëve u shtuan plot 10 mln euro.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

TË FUNDIT

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×