Pushim deri të mërkurën për prindërit që kanë fëmijët në shkollë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Njëri nga prindërit që ka fëmijën nxënës deri në klasë të nëntë, do të jetë pushim në datat 24, 25 dhe 26 janar, njoftoi qeveria.

Arsyeja është që prindi të qëndrojë në shtëpi më fëmijët, të cilët janë pushim për shkak të motit të ftohtë.

Kjo vlen vetëm për prindërit që punojnë në institucione shtetërore, jo private.

- Advertisement -

Megjithatë, qeveria i bëri thirrje sektorit privat që të gjejnë mundësi për t’u dhënë pushim punonjësve të tyre.

Në njoftimin e qeverisë thuhet se prindërit që do të jenë pushim mund të kryejnë një pjesë të punës së tyre nga shtëpia, në rast se është e mundur.

Javën e kaluar Ministria e Arsimit vendosi që shkollat në vend të mos funksionojnë në datat 24, 25, 26 janar, për shkak të motit të ftohtë, por edhe prej përhapjes së COVID-19.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×