English

Qarkullonin me automatik në makinë, arrestohen 2 persona në Malësinë e Madhe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Malësi të Madhe, pasi janë kapur duke qarkulluar me armë zjarri.

- Advertisement -

Policia bën me dije se në pranga ka rënë 38-vjeçari i identifikuar si A.P dhe 21-vjeçari nga Kosova i identifikuar si H.S.

Në kuadër të operacionit ‘Valla’, blurtë gjatë kontrollit të automjetit “Volkswagen” që drejtohet nga 38-vjeçari gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik, me silenciator, dylbi të montuar dhe me krehër me 21 fishekë.

Sakaq dy të arrestuarit akuzohen  për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit luftarak” dhe “Përkrahja e autorit të krimit”.

Vijon puna për kapjen e personave të tjerë që janë shpallur në kërkim në kaudër të operacionit “Vallas”.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?