Qendrat e PAK| Gajda: Drejtuesi duhet me humanizëm – Kundërshton Lala: S’ka lidhje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Komisioneri për mbrojtjen nga diskriminimi, Robert Gajda debatoi në “Review” në Euronews Albania me Suela Lalën, drejtore e fondacionit “Së Bashku”.

Ndërsa, Gajda tha se drejtuesit e institucioneve ku marrin shërbim persona me aftësi të kufizuara, duhet të kenë humanizëm, Lala e kundërshtoi një qëndrim të tillë. Sipas saj me rëndësi është profesionalizmi dhe s’ka lidhje humanizmi.

Pjesë nga biseda:

- Advertisement -

Gajda: Ato të gjithë profesionistë janë, me diploma janë ato që punojnë aty se s’merr njeri pa diplomë, por ja që nuk kanë një element tjetër që nuk del nga diploma, që është e mbartur te njeriu.

Lala: Ka një arsye pse bota po shkon drejt zhbërjes së këtyre institucioneve, sepse janë institucione që janë provuar në të gjithë botën që abuzojnë me njerëzit, që e zhbëjnë njeriun, i humbasin dinjitetin, shkelin të drejtat e tyre. Këta njerëz gdhihen dhe ngrysen me një ritëm që e përcakton dikush nga lart.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×